جدید ترین آلبوم پایکوب منتشر شد

جدید ترین آلبوم پایکوب منتشر شد

نخستین آلبوم پایکوب با آوا «محمدرضا چراغعلی» و صدای «کورش مهربان» از طریق سامانه «بیپ تونز» منتشر شد .  , گروه تلفیقی «پایکوب» سالها است که در میدان آوا آغاز به فعالیت کرده و آثارش منتشر شده شده‌است . اول آلبوم گروه «پایکوب» با همین نام و در هشت قطعه در اختیار طرف داران موسیقی قرار گرفته است .

آلبوم پایکوب اولیه کنسرت خویش را 24 و 25 آذر سال 1398 در دو سانس روی صحنه موفقیت تا در اجرایی که «شبی برای غم کُشی» نامگذاری شده بود , طرف داران این سبک از آهنگ تجربه جدیدی در فضای کنسرت را شاهد باشند . محمدرضا چراغعلی از موزیسین­های کهن سرزمین در‌این گالری تنظیم‌کننده تمام قطعات است و اشعار بزرگانی چون عماد خراسانی , حسین منزوی و فروغی بسطامی نیز در این آلبوم استفاده شده شده است .

در بخشی از مقدمه درج شده در کاور آلبوم پایکوب آمده :

 

آلبوم پایکوب

«هنر زیباکده‌ی روان مردمان است و آهنگ آرایشگر آن . از این رو می‌تواند قشنگ رو بسازد و حال آورد و از رویی دیگر میتواند زشت رو بسازد و وبال آورد .
با گذر کاروان زمان موسیقی در گیر دگرگونی‌هایی شد . گرنه از سایر هنرها بدور می ماند و ناچار می‌بایست خودش را به فراموش‌خانه‌ی تاریخ می‌سپارد . خوشبختانه در این کهن بوم هم چنین گشت و ما نیز از این بازی جهانی پس نماندیم . و با سال و حال مردمانمان خو گرفته و بازآفرینی‌هایی کرده‌ایم تا فرزندان زمانه‌ی خود باشیم .

اگرچه در این راه پر چاه کسانی بنام نامی هنر بزمگاه آهنگ ایران را با رزمگاه چاله میدان خطا گرفته و گوش‌ها را خراش و دل‌ها را تراش داده‌اند اما جای نگرانی اندک است . چون بادهای کولی و آواره هیچگاه سرزمینی برای خود نخواهند داشت وعمرشان بسان آه کوتاه خواهد بود .
باری در این آلبوم ( پایکوب ) کوشیدیم که با پایه ای از موسیقی خودمان و مایه ای از خنیای فرنگستان از دود ناله های گسترده ی امروزی و زاری های ساختگی بپرهیزیم تا دمی از دریغی بکاهیم و آهی از سینه ای بزداییم تا ممکن است بتوانیم رخی از عشق بنماییم . باشد که چنین و چنان گردد . »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تسهیلات کم‌بهره به هنرمندان پرداخت میگردد

ش شهریور 1 , 1399
سید عباس صالحی : ‌ دو هزار میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به هنرمندان پرداخت میگردد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای توافق‌نامه با سازمان برنامه و بودجه و صندوق کارآفرینی اعلام نموده است که دو هزار میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به حوزه‌ی فرهنگ و هنر پرداخت می‌گردد […]
تسهیلات هنرمندان