امانوئل دیبانگو ; مغلوب کرونا شد

امانوئل دیبانگو ; مغلوب کرونا شد
دیبانگو , تعدادی هنگامی با ویروس کووید ۱۹ دست و پنجه قابل انعطاف کرده و آخر و عاقبت در سن ۸۶ سالگی متاثر از این بیماری در یکی‌از درمان گاه های پاریس درگذشت .

خبر فوت این موزیسین و جازیست پر اسم و رسم , در پستی از رخ بوک وی به اشتراک گذارده شده بود که تیتر میکرد هنرمند ۸۶ ساله در سود ابتلا به کووید ۱۹ جان خویش را از دست داده است .

امانوئل دیبانگو جازیست و نوازنده سرشناس ساکسفون است که با شناساندن آوا منحصربه‌فرد بفرد افریقا و کلمبیا به عالم امداد کرده بود .

وی نخستین توشه با آهنگ سول ماکوسا آوازه و محبوبیت یافت . ماکوسا یک کدام از سبک‌های آهنگ پاپ کامرونی با شعار «آنقدر برقص تا از پا دربیایی» است که با خلاقیت و نازکی دیبانگو و مخلوط این سبک با آهنگ جاز , آن را به جزو آهنگ آفریقا در عالم در ده سال ۷۰ تبدیل کرد .

نزدیکان این موزیسین پیامی در شبکه های مجازی منتشر کرده اند بر پایه ی این‌که مراسم خاک سپاری دیبانگو در عده محرمانه برگزار میشود و از مردمان خواستند پیام‌های تسلیتشان را با آدرس اینترنتی ارسال نمایند . آنان اشاره کرده اند که در فرصتی مطلوب مراسم یادبودی برای این هنرمند گرفته می گردد .

دیبانگو در سال ۲۰۰۴ نامزد جایزه یونسکو برای صلح و آشتی شد . او اقدام‌هایی برای تقابل با گرسنگی در عالم , آزادی نلسون ماندلا , آزادی ابلاغ و رویارویی با گرم شدن آب و هوا انجام داده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارکستر های بنیاد رودکی ; قرنطینه را گرامی بداریم

ی فروردین 10 , 1399
ارکستر های بنیاد رودکی ; قرنطینه را گرامی بداریم این روز ها که بخش اعظمی از فعالان میدان های متعدد تمدن و ادب و هنر و هنرمندان در سبک ها و شاخه های متعدد جهت تلطیف جَوِّ سنگین وزن منزل نشینی هایی که حتی بر بخش اعظمی از ما نا […]