انتشار آخرین اثر لئوناردو کوهن در این هفته

آخرین مجموعه اشعار لئوناردو کوهن، خواننده، ترانه سرا، شاعر و رمان نویس کانادایی، دوم اکتبر یعنی 12 آذرماه منتشر خواهد شد. این کتاب که شعله اسم دارد پیشین از مرگ کوهن به اتمام رسیده بود؛ البته این خواننده ی دوستداشتنی زمان نکرد تا کتاب خویش را منتشر نماید.

اثرها لئوناردو کوهن دارای ارتباط به موضوعاتی همچون رابطه ها انسانی، مذهب، سیاست و تنهایی میباشند که مجموعه ی «شعله» تحت عنوان آخرین اثر وی، فصلی قدرتمند در رشته ی ادبی این هنرمند است.
عامل محبوبیت این هنرمند مدل خاص اشعار، صدای آهسته و دلنشین و کلیپ های زیبای وی می‌باشند. هنرمند معروف “کوهن” زمانی که در خواب بود و در سن 82 سالگی از دنیا رفت.

 

لئوناردو کوهن هنرمند معروف 1

 

سخنان یکی از مورد اعتماد ترین افراد لئوناردو کوهن

یکی‌از افراد مورد اعتماد لئوناردو کوهن، گردآوری و تکثیر این مجموعه اشعار را آرزوی بزرگ این خواننده خاطرنشان کرد و طبق گفته ی این فرد، ماه های پایانی عمر کوهن به نوشتن سپری شد و اثر ها منتشر نشده ای را از دفترهای گوناگون استخراج کرد.
لئوناردو کوهن چندین ماه پیش از مرگش گفتگو ای با خبرنامه ی نیویورکر انجام داده بود که در‌این گفتگو، از میل فراوان برای انجام شغل های ناتمام خویش صحبت کرد؛ چون معتقد بود که زمان مرگش فرا رسیده و می بایست کارهای خویش را به اتمام برساند.

 

سخنان پسر لئوناردو

پسر این هنرمند کانادایی هم در گفتمان ای از کردار و عملکرد های پدرش در ماه های پایانی عمر را تعریف کرده و اظهار داشت: پدر انگار در مهموریت بود. هر روز فعالیت می‌کرد. چه بسا به خانواده و دوستانش پیام داده بود تا مزاحمش نشوند تا پروژه آخرش را به پایان برساند. این کتاب به او در ماه های آخرین زندگی اش انگیزه و انرژی ویژه ای داده بود.

گفتنی است آخرین اثر لئوناردو کوهن در ایالات متحده به وسیله انتشارات Farrar ،Straus & Girox و در کانادا بوسیله انتشارات McClelland & Stewart منتشر خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *