بتهوون دویست و پنجاه ساله می شود

بتهوون دویست و پنجاه ساله می شود

یک کمپانی آمریکایی به مناسبت دویست و پنجاهمین سالروز میلاد بتهوون رمانی گرافیکی نوشته‌ی «براندن مونت‌کلر» را از مهمترین رویدادهای زندگی این آهنگساز مطرح آلمانی منتشر مینماید . این رمان «سمفونی آخر : ‌ گلچینی از زندگی بتهوون» اسم خوهد داشت

این رمان که در همکاری با گروه موسیقی یونیورسال تهیه شده , قصه زندگی لودویگ فان بتهوون را روایت مینماید و در آن چند هنرمند مشهور در سطح جهانی از رویدادهای مهم زندگی این آهنگساز مطرح یاد خواهند کرد . این کتاب در کنار یکی از جامع‌ترین مجموعه اثر ها بتهوون یک ماه پیش از ۲۵۰ همین سالروز تولد او , منتشر میشود .

جاش فرانکل ناشر کمپانی زد تو کامیکس در این‌باره می گوید : «بتهوون آهنگساز برخی از مشهورترین آهنگ‌های تاریخ زمین است . البته که انتشار آثار هنرمندان معروف معاصر فوق‌العاده هیجان‌انگیز است البته این که که‌این فرصت را داشته باشیم تا از زندگی یکی هنرمندان افسانه‌ای تاریخ , کتاب مصور منتشر کنیم , مایه مباهات است . بیشترین تلاش خویش را به کار بستیم تا با کنار هم گماردن آنچه از نظر ما خواندنش برای علاقمندان به آوا در هر سنی لازم بود , این زمان را گرامی بشماریم . »

بتهوون

طراحی روی جلد این اثر را «دیوید مک» انجام داده است .

بتهوون موسیقی‌دان و آهنگساز شهیر آلمانی در قرن هیجده و نوزده میلادی بود که با وجود ناشنوایی آثار قابل توجهی را در مورد موسیقی برجای گذاشت . او در ۲۶ مارس ۱۸۲۷ در حالی که تنها ۵۶ سال سن داشت , در اثر نارسایی کبد درگذشت .
موسیقی‌دان و آهنگساز اهل آلمان بود . او شخصیتی مهم در انتقال بین دوره‌های کلاسیک و رمانتیک در موسیقی غرب بود و یکی از اصلی ترین آهنگسازان اروپایی به حساب می‌آید . زندگی حرفه‌ای وی معمولاً به دوره‌های «اولیه» , «میانی» و «پایانی» تقسیم می‌گردد . دورهٔ «اولیه» حدوداً تا سال ۱۸۰۲ ادامه دارد , دورهٔ «میانی» از سال ۱۸۰۲ تا ۱۸۱۲ را شامل میگردد و دورهٔ «پایانی» از ۱۸۱۲ تا زمانِ مرگ او در سال ۱۸۲۷ است . وی در طول زندگی خویش آثار بسیاری آفرید که نُه سمفونی , پنج کنسرتو پیانو , یک کنسرتوی ویولن , سی و دو سونات پیانو , شانزده کوارتت زهی , دو مس و اپرای فیدلیو از آن جمله‌اند .

بتهوون در بن چشم به جهان گشود . استعداد موسیقی‌اش در سنین کودکی آشکار بود , و در ابتدا به وسیله پدرش یوهان فان بتهوون به سختی و فشرده آموزش داده میشد . او بعداً توسط آهنگساز و رهبر ارکستر , کریستیان گوتلوب نیفه موسیقی آموخت و زیر نظارت وی نخستین اثرِ خود , مجموعه‌ای از واریاسیون‌ها برای ساز شستی‌دار را در سال ۱۷۸۳ منتشر کرد . وی توسط «مادرِ دوم» ( نامادری ) خویش هلن فان برونینگ که به فرزندانِ شوهرش با محبت پیانو می‌آموخت , از زندگی خانگیِ ناکارآمد رهایی یافت و در سن ۲۱ سالگی , به وین نقل مکان کرد و در آنجا یاد دادن آهنگسازی را با یوزف هایدن خاطر نشان نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

«بابک صحرایی» با خوانندگان پاپ همکاری می نماید

ی تیر 29 , 1399
 «بابک صحرایی» با خوانندگان پاپ همکاری می نماید «بابک صحرایی» , ترانه‌سرای باسابقه موسیقی جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های تازه‌ای با برخی از خواننده‌های مطرح پاپ داشته است . وی در آلبوم جدید «حامی» که با نام «نارنج و ترنج» منتشر خواهد شد شش یا هفت آهنگ خواهد داشت . پشتوانه […]