روزبه بمانی : از فصل‌پاییز همگی بلایای طبیعی را تجربه کرده ایم

روزبه بمانی : از فصل‌پاییز همگی بلایای طبیعی را تجربه کرده ایم
روزبه بمانی ( خواننده آهنگ پاپ ) به رخداد اعضای ارکسترش شب قبل ( یک‌شنبه , دهم فروددین ماه ماه ) در تالار همایش‌های ساختمان بلند ولادت به اجرای کنسرت آنلاین پرداخت .

روزبه بمانی که درین کنسرت حین اجرای آهنگ ‌ها با مخاطبانش نیز سخن کرد .

وی در بالا ضمن قدردانی از نوازندگان گروهش اعلام‌کرد : ما به اینجا آمدیم تا تا ممکن است بتوانیم کاری کنیم که درحال حاضر آدم‌های در منزل ما‌نده , خوبتر شود .

بمانی پیش از اجرای یکی‌از آهنگ‌هایش اظهار کرد : اینجانب مدام پیش از اجرای این اثر توضیح می‌دادم و حال حاضر هم آن را می گویم که ما همت می‌کردیم تا شما متوجه نشوید آهنگی که اجرا می کنیم , کدام است!

این خواننده پاپ که حین اجرای اثر ها و صحبت‌هایش با مردمان , گاه سرفه میکرد , در رابطه این رخداد به مخاطبان و اعضای گروهش خاطرنشان کرد : اینجانب در صورتیکه سرفه می‌‌کنم آزمایش کرونا داده‌ام و سرفه‌هایم آلرژی فصلی است و هم اکنون بدترین فصل به ما رسیده و اینجانب بابتش بهانه می خواهم .

بمانی در پی به اتفاقات فیس داده در سال قبل اشاره نمود و ذکر کرد : تقریباً از فصل‌پاییز سال قبلی تا به امروز هرچه بلایای ارگانیک و غیر نرمال و ولی اتفاقات فراوان دردناک را تجربه کرده‌ایم .

او اظهار کرد : طی این زمان فضای سبز برای ما سنگ تمام گذاشت و به همین بهانه احتمالا اینجانب ماه‌هاست عزیزان را ندیده‌ام و این اجرایی است که بعد از مدت‌ها طی آن توانستیم به دور یکدیگر عده شویم .

این ترانه‌سرا افزود : با دقت به این که یک‌سری نفر از عزیزان در شهرستان بودند , یعنی در شهرستان معاش می کنند ما با نامه‌نگاری‌های متعدد توانستیم آنها‌را امشب در کنار خویش داشته باشیم .

این خواننده پاپ خاطر نشان نمود : حتمی است از این دوستان عزیز قدردانی ویژه‌ای داشته باشم چون آن‌ها بدون خطر کردن , آمدند برای آن که احتمالا بتوانیم امشب , لحظاتی مقداری خوبتر را کنار نیز داشته باشیم .

روزبه بمانی آنگاه از دست اندرکاران حاضر در تالار همایش‌های ساختمان بلند تولد و و مخاطبانش خواست نوازندگانش را تشویق نمایند .

در اواسط کنسرت , روزبه بمانی صحنه را ترک کرد و موزیکی پخش شد که در زمان آن نوازندگان مجموعه معرفی می‌شدند و با سازشان هنرنمایی می‌کردند .

بمانی بعد از معرفی عامل ها و اجرای یکی دیگر از آثارش خطاب به مردمان خاطرنشان کرد : سالها سپس می توانیم بگوییم این ایام را نیز دیدیم . ولی ما خیلی ایام را دیده‌ایم . ما در جایی از دنیا هستیم که ویژه‌ترین اتفاقات مورخ را دیده‌ایم و این رخداد ( شیوع بیماری کرونا ) اتفاقی جهانی است و ما می بایست همت کنیم در جهت از فی مابین بردن آن تمام ذهن و کارایی و هوش و هنرمان را صرف کنیم تا این رخداد نحس زودتر پاک بشود .

این خواننده پاپ خاطر نشان کرد : به گفته اداره بهداشت جهانی , این اتفاقات هر صد سال یکبار صورت میدهد که به دلیل وجود آن ها , آن اعلام معضل میشود . جهان وبا و طاعون و سیاه جراحت به خویش چشم است . ما شاهراه فرهنگی عالم هستیم و از این متاسفم که مدام این اتفاق‌ها در مرز و بوم ما می‌ افتد و بیشترین میزان زخم را ما می بینیم .

این ترانه‌سرا اذعان کرد : بعداز مبارزه جهانی دوم هم با این‌که ما مشغول مبارزه نبودیم بیشترین هزینه را به حیث انسانی دادیم . روز جاری که وسایل رابطه جمعی و فضای مجازی می باشد و ما سازه به فهم و درک خودمان می بایست عملکرد کنیم که با کمترین زیان پیش برویم , به این ترتیب بازهم از شما میخواهم که رعایت نمایید چون زمینه دوچندان دورازشوخی است .

این خواننده پاپ خاطر نشان کرد : ضمن آنکه بایستی مساله بهداشتی را رعایت کنیم ولی نباید بترسیم و مبتلا وسواس شویم و از وحشت دوچندان به دامن بیماری بیفتیم . چون واهمه بسیار به خودی خویش منجر می‌گردد سیستم و مکانیسم دفاعی تن ما به شدت زیر بیاید و به بیماری مبتلا شویم .

بمانی از شهرداری تهران و برنامه نوروزخانه قدردانی کرد و اظهار‌کرد : شرایط کنونی که داشتم می‌آمدم شنیدم‌ ساختمان بلند ولادت به احترام ملت کشور‌ایران نسبت به قاب طبی و درمانی و پرستاران عزیز به رنگ سبز درآمده است . میخواهم بیان کنم این سال در دنیا سال پزشک معالج و پرستاران است خیر صرفا در مرزو بوم ما . ما می بایست در کلیه جهان تمام قد به افرادی احترام بگذاریم که خیر برای ویزیت , خیر کار جراحی و هیچ بهره مالی , بلکه سازه به تعهد شغلی و تعهد اخلاقی و انسانی از جان خویش گذشته‌اند .

روزبه بمانی بعد به اجرای اثر ها دیگرش پرداخت و بعداز آن رو به مخاطبان اعلام‌کرد : می بایست دست تک تک شما‌را بوسید چون میدانید در چه بزنگاه عجیبی هستیم و می دانید این جراحت چقدر کاری است و با این شرافت و تعهد اخلاقی ایستاده‌اید . بایستی درمقابل شما راز تعظیم فرود آورد . مدام این نسبت را به ما دادند که مردمی فراموشکار هستیم البته مطمئناً این ورطه خیره کننده از مورخ را فراموش نخواهیم کرد , همانگونه که جانفشانی‌های شما هم از یادمان نخواهد رفت .

او در پایان مجددا مردمان را به رعایت اصول دعوت کرد و از آن ها خواست در منزل بمانند و شب‌های دیگر هم کنسرت‌های آنلاین را نیز دنبال نمایند .

گفتنی است , با همیاری وزارت فرهنگ و تمدن و پند اسلامی و شهرداری تهران قرار است خواننده گان آهنگ پاپ و بعضی گروه‌ها از آدینه ۸ فروردین‌ لغالیت ۲۱ فروردین‌ماه در قالب برنامه نوروزخانه به اجرای کنسرت بپردازند . ساعت برگزاری این کنسرت ساعت ۲۱ : ۰۰ هرشب است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پدر آهنگ لهستان در اثر کرونا درگذشت

د اردیبهشت 8 , 1399
پدر آهنگ لهستان در اثر کرونا درگذشت این آهنگساز پررنگ در ۸۶ سالگی و بعد از یک بیماری طولانی صبح روز جاری جان شکست . او متولد لهستان و از چهره‌های نمادین آوا معاصر محسوب می شد و آفریننده آهنگ فیلم‌های مهمی زیرا «جن‌گیر» ویلیام فردکین , «درخشش» استنلی کوبریک و «از ته دل وحشی» دیوید لینچ بود . وی از چهره‌های آوانگارد اوایل ده سال ۱۹۶۰ میلادی و صدایی آزادیخواه در ورای تمامی سنت‌ها بود و وقتی که صرفا ۲۶ […]