زندگی نامه نادر گل چین

زندگی نامه نادر گل چین
نادر گل چین در سال 1315 در رشت به دنیا آمد و از سال 1350 همکاری خویش را با رادیو آغاز کرد . وی از خواننده‌گان دیرین است و اگر چه کمتر نامی از وی می شنویم البته اثر ها ارزشمندی ارائه نموده است .
نادر دست چین
نادر گل چین در سال 1315 در رشت چشم به جهان گشود و از سال 1350 همکاری خویش را با رادیو آغاز کرد . وی از خوا‌نندگان سابق است و اگر‌چه کمتر نامی از وی می شنویم ولی اثرها ارزشمندی ارائه نموده است . دست چین از جمله خواننده گان صاحب و مالک سبک و دارای صدایی مختص خویش است .

از سایر اثر ها وی می شود به تصنیف های مرغ سحر , ناوک مژگان , ماجرا شهر عشق و علاقه , مسبب , اینجانب دیگه کودک نمی حس و نفس باد صبا , زلف بنفشه و . . . یاد کرد .

بیشتر کار های وی به سالهای پیش از انقلاب گشوده می‌گردد . از اثرها وی می شود به «یوسف گم گشته و فراروگریز اشاره نمود .
اخیراً در جمهوری اسلامی ایران آلبومی به اسم فراروگریز که عمل مشترک فریدون شهبازیان و نادر گل چین است بعد از 35 سال گردگیری و منتشر شده است .

گلچین صدایی یگانه با سوزی پنهانی و نیز پخته و پرورده داراست که با ساختار ارکستری هماهنگی متعددی داراست . وی همینطور از تحریرهای شمرده و پخته آوازی برخوردار‌است و سعی می کند که محدوده صدایش را بشناسد و در به عبارتی محدوده از تمامی ظرفیت های صدایی اش سود برنده شود . وی شعر را به خوبی می شناسد و به به عبارتی خوبی و شمردگی در آوازهایش ادا می کند .

وی با آهنگسازان و هنرمندان متعددی از جمله فریدون شهبازیان , محمدرضا لطفی , حسین علیزاده و پرویز مشکاتیان همیاری داشته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

علیرضا میرعلینقی میهمان برنامه هزار صدا

ی اردیبهشت 7 , 1399
علیرضا میرعلینقی میهمان برنامه هزار صدا به مناسبت هشتم اردی پردیس , زادروز سید علیرضا میرعلینقی تاریخنگار آهنگ شهری ( کلاسیک ) معاصر کشور‌ایران – گرایش تهران – و اول خبر نامه نگار آوا پس از انقلاب با ۳۳ سال فعالیت مطبوعاتی , آرش نصیری , از روش کاغذ قانونی هزار صدا که مدتی ست به گفتگوهای زنده با هنرمندان متعدد در جمهوری اسلامی ایران و بیرون از جمهوری اسلامی ایران اقدام ورزیده و فضایی تعاملی با هنرمندان و یوزرها فضای مجازی تولید کرده , با این پژوهشگر آهنگ هم به رای زنی بنشیند . میرعلینقی منتقد آوا و نویسنده صرفا ورژن «توصیفی /تحلیلی» در […]