«سالار عقیلی» در تالار وحدت کنسرت آنلاین برگزار کرد

وطن و مادر تمام چیزی که «سالار عقیلی» از آن خواند

«سالار عقیلی»  – خواننده‌ی نام‌دار موسیقی سنتی کشور‌ایران – در هشتمین اجرای آنلاین به میزبانی بنیاد رودکی , با همراهی پیانو حریر شریعت‌زاده روی صحنه رفت .

عقیلی پیش از شروع اجرا راجع به این برنامه به مخاطبان‌ش اظهار کرد : «از نظر حس و حالی برای اینجانب سخت است که بخواهم بدون بیننده کنسرت اجرا کنم . اولین بار است که‌این کار را انجام می ‌دهم البته مخاطبان همیشه در قلب من میباشند . »

«مرا رها کن» اولین قطعه این کنسرت بود که عقیلی آن را به همراه نوازندگی شریعت‌زاده اجرا کرد . بعد از آن ارکستر به روی صحنه آمد و سالار عقیلی را در اجرای قطعه ماندگار و خاطره‌انگیز «وطنم» همراهی کرد .

اجرا با «چه بگویم» ادامه پیدا کرد که در این قطعه «حریر شریعت‌زاده» او را همراهی می کرد ; آن‌گاه قطعه «پیدایم کن» تیتراژ سریال «حانیه» اجرا شد و به‌دنبال نوبت به یک ملودی قدیمی خراسانی با عنوان «میون ایلوم» رسید .

«سالار عقیلی» :قطعه مادر تقدیم به همه مادران ایران زمین

«سالار عقیلی»

بعد از این آهنگ محلی , عقیلی با معرفی آهنگ «مادر» اعلام‌کرد : «قرار بود این آهنگ را بهمن‌ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران اجرا کنم البته به خاطر کرونا نتوانستیم آن شب اجرا کنیم ; حال امشب این آهنگ را تقدیم همه مادر ها میکنم . »

وی بعد از آن قطعه «ایران» تیتراژ سریال «معمای شاه» , قطعه «سرو زیر آب» و قطعه «تنها می‌مانم» تیتراژ سریال «برادر جان» را اجرا کرد و به دنبال از بازی علی نصیریان در این سریال تقدیر و برای وی آرزوی سلامتی کرد . این کنسرت با اجرای مجدد قطعه «وطنم» به آخر رسید .

مونیکا لوران , سانوآ عندلیبی , علی جعفری پویان , سهراب برهمندی , حس شامی , داوود منادی و فردین لاهورپور نوازندگان دیگر اجرا بودند که در حالی‌که ماسک به صورت داشتند , عقیلی و شریعت‌زاده را همراهی می‌کردند .

این هشتمین اجرای آنلاین از سالن وحدت بود ; بنیاد رودکی , تا قبل از این در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی میزبان هفت اجرای آنلاین بود ; پرواز همای , کیوان ساکت و وحید تاج با ملازمت مشترک گروه وزیری , مجموعه رستاک , علی زند وکیلی , سامان احتشامی , علیرضا قربانی و همایون شجریان در زمان همه‌گیری کرونا و عدم امکان اجرا‌های صحنه‌ای , از تالار وحدت اجرای آنلاین داشته‌اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عیسی رستمی افین خواننده ای که ویروس کرونا تارش را به عزا نشاند

ی مرداد 5 , 1399
عیسی رستمی افین خواننده ای که ویروس کرونا تارش را به عزا نشاند عیسی رستمی افین هنرمندی بود که آخرین هنرنمایی اش , خواندن شعری در وصف کرونا به همراه دوتارنوازی با یک ملودی شاد بود . وی در این قطعه از سختی‌هایی مانند خانه ماندن , دور شدن آدم‌ها […]