سیامک جهانگیری اموزش انلاین موسیقی را نقد کرد

سیامک جهانگیری اموزش انلاین موسیقی را نقد کرد
سیامک جهانگیری ( نوازنده و معلم نی ) در رابطه درس دادن آنلاین می گوید : جدا از قضیه آوا که بایستی فراگیری داده شود , ما نیاز داریم تن نوازنده را نیز موقع اجرا ببینیم تا توضیحاتی را به وی بدهیم و در فراگیری آنلاین ممکن است این‌شیوه پاسخ ندهد .

, سیامک جهانگیری جهانگیری در رابطه عمل این روزهای خویش اعلام‌کرد : «این ایام مانند مدام درگیر نوشتن آهنگ هستم و گهگاه نیز سرگرم فعالیت کتاب میشوم , ضمن اینکه کلاس‌های آموزشی خودم را نیز به‌صورت آنلاین برگزار میکنم .

این نوازنده درباره با خوبی‌ها و بدی‌های آموزش‌ آنلاین تیتر کرد : به نظرم یادگرفتن آنلاین میتواند عالی باشد . ولی احتمالا برای هنرجویان مبتدی و تازه کار چندان عالی نباشد اما از‌آنجا که اینجانب شاگرد تازه کار ندارم و شاگردان اینجانب افرادی می‌باشند که مقدمات را گذرانده‌اند , در سیستم آنلاین هنگامی توضیح داده میگردد برای آنان قابل ادراک است .

او با اشاره به این که یادگرفتن آنلاین برای اشخاصی که در تراز مقدماتی فراگیری میباشند چندان کارآمد نیست , اظهار داشت : جدا از قضیه آوا که بایستی یادگرفتن داده شود , ما نیاز داریم که تن نوازنده را نیز موقع اجرا ببینیم تا توضیحاتی را به وی بدهیم . در فراگیری آنلاین ممکن است این‌راه پاسخ ندهد . درهرحال سیستم اینترنتی ما نیز ممکن است گهگاه پاسخ ندهد و در گیر قطعی و یا این که ضعف شود .

جهانگیری در رابطه تأثیرگذاری ویروس کرونا بر روی آهنگ اذعان کرد : این ویروس روی همگی آدم‌ها تأثیر منفی نهاده است . آدم‌ها زمانی مبتلا چالش روحی و دیوانه میشوند انرژی حتمی برای فعالیت کردن را از دست می دهند . درهرمورد ما نیز در‌این جامعه معاش می کنیم و زمانی آدم‌های جامعه ذوق زده نباشند روی ما نیز تأثیر روحی می گذارد .

او خاطر نشان کرد : این ویروس لطمه دیگر را به آموزشگاه‌های آهنگ وارد نموده است . بعضی از هنرجویان نمی‌توانند در سیستم فراگیری آنلاین قرار بگیرند . در شرایطی‌که بخواهیم به حیث دنیوی موضوع را نگاه کنیم , کنسرت‌ها تعطیل است و طبیعتاً این موضوعات تأثیر اقتصادی منفی روی فعالیت ما میگذارد .

جهانگیری با اشاره به‌این اینکه هنگامی اقتصاد ضعیف میشود , طبیعتاً خانواده‌ها کمپانی در کلاس‌های آموزشی را از سبد خانواده خویش حذف می کنند , ذکر کرد : عمل فراگیری یک عمل فرهنگی است و اقتصادی نیست . در یاد دادن آوا قرار است آوا را به خانه‌های مردمان ببریم . فکر میکنم بایستی مقداری همدیگر را حمایت کنیم و با آغوش گشوده بپذیریم تا بتوانیم این جریان را به طوری به حیث روحی و اقتصادی رئیس کنیم .

او در پایان اذعان کرد : امیدوارم هر چه زودتر این مورد به صورت کلی عالم رفع شود و برای تمامی سالمی و ادب وجود داشته باشد تا جامعه‌ای با نشاط‌ بیشتر و فعال‌تر داشته باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فرزاد دانشمند از اثرات کرونا بر موسیقی می گوید

ج اردیبهشت 26 , 1399
فرزاد دانشمند از اثرات کرونا بر موسیقی می گوید فرزاد دانشمند ( رییس کانون نوازندگان کلاسیک ) خاطرنشان کرد : متولیان فرهنگ وتمدن و هنر به جبران روزهای از دست رفته حمایت تمامی جانبه را از هنرمندان میدان آهنگ دریغ نکنند . فرزاد دانشمند ; رییس هیئت مدیره کانون نوازندگان کلاسیک در امر موقعیت فعالان آوا کلاسیک در دوران شیوع کرونا خاطرنشان کرد : موزیسین ها در یک سری سال اخیر با مشکلات و سکون اقتصادی شدیدی همراه بوده اند حال این توشه نوبت کرونا شده تا این صنعت را بیشتر مبتلا معضل نماید . […]