سید عبدالحسین مختاباد ازدغدغه هایش می گوید

سید عبدالحسین مختاباد ازدغدغه هایش می گوید
سیدعبدالحسین مختاباد ـ آهنگساز و خواننده ـ در روزهای پیشین نشان طلای رقابت‌های ۲۰۲۰ جایزه نوا جهانی را برای اثر «از رودربایسی در حجاب» از گالری «سایه دوست» که در سال ۹۰ نشر داده شده شده‌است , به‌دست آورد .

وی اعلام می‌نماید که جایزه خویش را به قاب درمانی مملکت نثار میکند و امیدوار است که هر چه زودتر بتوانیم بدور از این معضل کرونا یکدیگر را در آغوش بگیریم .

این هنرمند درپی توضیح می دهد که چه شد تمایل به کمپانی درین رقابت گرفت و میگوید : پیشتر در رقابت‌های جهانی کمپانی نکرده بودم اما مدام مردد بودم برای گرمی یا این که جایزه جهانی آوا اثری را ارسال کنم تا این‌که این سال در آخرها آذر ماه شغل های مقدماتی را برای ثبت دو اثر «از رودربایستی در حجاب» و «کهربا» به انجام رساندم . اثر «از رودربایسی در حجاب» شعری از محافظ است که در سال ۸۸ آن را ساخته‌ام و تهیه و آهنگسازی آن از خودم بوده است .

مختاباد در جواب به برنامه‌اش برای کمپانی در دیگر مسابقات جهانی آهنگ جهانی می گوید : در مسابقات آتی به شرایط و اثراتی که میخوانم و یا این که می‌نویسم مربوط است .

در بخش دیگر گفتمان , به تعطیل شدن همه فعالیت‌های آهنگ در موقعیت حاضر اشاره میکنیم و از وی در رابطه فعالیت‌هایش در‌این مقطع سوال میکنیم .

ابلاغ میکند : اینجانب نیز به نوبه خودم از مردمان التماس کردم که با نیز این حالت مشقت بار را با منزل ماندن سپری کنیم تا زودتر به اتمام برسد و فشار کمتری به مردمان وارد شود . از سمت دیگر هفته قبلی اداره یونسکو با اینجانب تماس گرفت و خواهش کرد که اثر «تمنای وصال» را به صورت آنلاین اجرا کنیم . اعضای مجموعه هم به صورت جدا از شهرهای بابل و قائم شهر به صورت غیر وابسته اجرا کردند و بعد از آن آنها‌را میکس کردیم . در غایت اداره یونسکو آن را در مرحله عالم پخش کرد تا اکنون که تمامی عالم سرگرم این حالت می باشند , از این فعالیت سود ببرند .

وی همینطور می گوید که اینک در هم اکنون ساخت قطعه‌ای است و دراین باره توضیح میدهد : اکنون دو فعالیت در دست دارم . قصد دارم در‌این عمل که تجربه‌ای نو برای اینجانب است , تنظیمی در هارمونی جاز و پاپ برای سازهای اهل ایران بنویسم .

به حیث اینجانب آهنگ اهل ایران از دید فضای‌های ریتمیک و شخصیت بداهه پردازیش به هارمونی‌های آهنگ جاز بیشتر نزدیک است تا هارمونی اتو کشیده آوا کلاسیک غربی .

دیگر تلویزیون بایستی به تماشای هنرمندان بنشیند

فعلا هنرمندان متعددی در میدان آوا ویدیوهای و شغل های خلاقانه‌ای انجام میدهند و در فضای مجازی به اشتراک میگذارند اما ممکن است این امور آنگونه که بایستی چشم نشود . پس ممکن است خوب تر باشد که در صدا و سیما چکیده را برای پخش این مدل برنامه‌ها در حیث بگیرند .

مختاباد در رابطه مقاله بالا تیتر مینماید : ماجرای تلویزیون با هنر آوا مصداق شعر «کار جنون ما به بازدید کشیده است/ یعنی تو نیز بیا که تماشای ما کنی» است ; یعنی اکنون دیگر تلویزیون بایستی در پی هنرمندان برود . تحت عنوان مثال تلویزیون در رابطه جایزه اخیر اینجانب نسبتاً خاموش بود , گرچه که از شبکه‌های فرنگی با اینجانب تماس گرفتند اما به دلیل محدودیت‌های رسمی نتوانستیم مصاحبه‌ای انجام دهیم . موقعیت بغرنجی به هنر و هنرمندان کشور ایران اجبار شده‌است ; چراکه خیر تلویزیون ملی کشور‌ایران حاضر است برای هنر و هنرمندان و خصوصا موسیقیدان‌ها تبلیغ نماید و خیر این‌که خویش هنرمند این اذن را داراست که در بیرون از مرز کشور ایران در شبکه‌های فرنگی حضور پیدا نمایند . این فرمان در قرن ۲۱ که عصر مدیا و رسانه است , دیدنی نیست .

وی ادامه میدهد : هیچ کسی نیست که برای تغییر‌و تحول این حالت پا پیش بگذارد و از خودش بگذرد , آن کسی نیز که بایستی این عمل را انجام دهد می بایست از دولت , حکومت و رسانه باشد ; وگرنه که هنرمندان چیز متعددی نمیخواهند , ما از تلویزیون خیر پول میخواهیم و خیر تجهیزات ; بلکه میخواهیم چیزی را که حق دیگران جمهوری اسلامی ایران است در اختیارشان قرار دهد که متأسفانه این دستور حادثه نمی‌افتد . در غایت فقط کاری که هنرمند قادر است انجام دهد این است که می تواند از روش فضای مجازی با هواداران و یا این که دوستان عزیز و دوست ها در تماس باشد .

رویه برابری برگزاری کنسرت آنلاین برای دو حوزه آهنگ پاپ و دورازشوخی

اکنون که هنگامی برای برگزاری کنسرت‌های آنلاین است , دیدیم که میزان حمایت از کنسرت‌های پاپ بیشتر از آهنگ کلاسیک یا این که اهل ایران بود . از این هنرمند در رابطه چاره پیشنهادی‌اش برای حمایت برابر از کلیه اشکال آوا میپرسیم که می گوید : می بایست نظام یا این که تشکیلاتی باطن سیستم دولت صورت بگیرد که‌این سیستم فعلا خاموش است . برای اخذ همین جایزه یکسری تا از وزرای دیگر با اینجانب تماس گرفتند و شادباش گفتند , جز وزیر ارشادوراهنمایی و فرهنگ و تمدن اسلامی . هنگامی که وزارت ارشادوراهنمایی ما در‌این حالت حیاتی میدان‌داری و رئیس نمی کند و عملکرد نمیکند دور و بر را تا حدودی برای هنرمندان خوب تر نماید , وضع و اوضاع خوبتر نمیشود ; چراکه اکنون در جریان هستم در‌این موقعیت تا چه حد حال و روز اقتصادی هنرمندان از نیز پاشیده شده‌است . هنرمند هم مثل مردمان معمولی است و ممکن است فقط پنج عدد ۱۰ درصد آنان موقعیت نیکی داشته باشند . می بایست از آن‌ها هم مثل دیگر صنفها حمایت شود .

مختاباد ادامه می دهد : تا قبل از این روایت بالای ۸۰ درصد از هنرمندان عالی مرز و بوم برای تأمین هزینه‌های مالی خویش بدون چاره به درس دادن بودند اما اکنون فعالیت‌های آن‌ها تعطیل شده‌است ; به همین علت به فراگیری آنلاین روی بردند البته خیلی رغبتی برای یادگرفتن نیست و تعداد هنرجویان به یک دهم رسیده است . وزارت موعظه بایستی بودجه‌ای را برای هنرمندان حوزه‌های متعدد فولکلور , اهل ایران , کلاسیک , جاز یا این که پاپ کنار می‌گذاشت تا یک فضای هنری همدلی برای هنرمندان ساخت نماید . البته می بینیم که درین وضعیت چیزی تحت عنوان وزارت راهنمایی به دیده نمی خورد که بخواهد احوال را سوق دهی نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رضا بهرام به کپی برداری متهم شد

ش اردیبهشت 6 , 1399
رضا بهرام به کپی برداری متهم شد رضا بهرام , سه شنبه دوم اردیبهشت ماه , ویدیویی از خویش را منتشر کرد که در آن در هم اکنون قرائت و تهیه و تنظیم یک قطعه آوا است که هنوز وارد بازار نشده . بعداز نشر این ویدئو , زانیار خسروی , در پیامی چهره ای داعیه کرد که ملودی این آهنگ , کپی‌ غیر قانونی از دو آهنگ تیم آوا ایهام است . این خواننده , فیلمی میکس شده از قطعات یاد شده را نیز ضمیه صبحت‌های خویش کرده بود . زانیار خسروی در‌این ویدئو ذکر کرد : «دوتا از ملودی‌های گوناگون دو آهنگ ایهام , برداشته شده و تبدیل به یک آهنگ شده […]