صحبت های فرزند محمدرضا شجریان در خصوص این استاد آواز

همایون شجریان در مراسم خاکسپاری محمدرضا شجریان عنوان کرد: امروز هزاردستان آوا ایران را به دست طبیعت سپرده ایم؛ از این‌که این امکان ر فراهم نبود تا میلیون‌ها نفر پدر را با دستان خود به خاک بسپارند، عذرخواهی می کنیم.
همایون شجریان در مراسم خاک سپاری استاد شجریان بیتی را از آهنگ (دست طبیعت گل منرا مچین) را خواند و در این خصوص اظهار کرد: هزاردستان آوا را به دست طبیعت و به آغوش خاک سپرده ایم . همایون شجریان خاطر نشان کرد : مردمی که تشریف آوردید ; ما اعتبارمان را از شما می‌گیریم . ما آرامشان را از شما می گیریم . متشکر که آمدید . وی اظهار‌کرد : اینجانب معذرت میخواهم در حالتی‌که امکان نبود که میلیون‌ها نفر بابا را با دست خودشان به خاک بسپارند . من دستان شما‌را می‌بوسم . آرزو میکنم همان گونه که بابا (محمدرضا شجریان) برای شما می‌خواستند , پر‌از عشق باشید .

فرزند مرحوم محمدرضا شجریان شنبه در‌این مراسم در محل آرامگاه فردوسی در سخنانی کوتاه خاطر نشان نمود : از تمامی مردمان عزیزی که برای مراسم خاک سپاری استاد شجریان آمده‌اند سپاس می کنم . در‌این لحظات مشقت بار تمام طاقت و صبر ما شمایید .

 

محمدرضا شجریان در کنار همایون شجریان

 

همایون شجریان همچنین افزود : از همگی مردمان متشکر و سپاسگزار هستم و از شما معذرت می خواهم چون برای وارد شدن به اینجا و حضور در مراسم بخاطر تنگناهای مو جود با مشکلاتی مواجه شدید .

همایون شجریان گفت : به تمامی شما ملت عزیز ایران ادای احترام می کنم و دستان تک تک شما را را می‌بوسم؛ دستانی که برای بدرقه بابا (محمدرضا شجریان) آمده‌اند را تک به تک می‌بوسم و بار دیگر از همگی شما سپاسگزاری میکنم .

او خاطر نشان نمود : آرزوی اینجانب تندستی مملو‌از عشق برای همگان است , همان گونه که بابا می‌خواستند باشید و برای تمام مردمان  پیروزی و آرامش خواستارم .

در ادامه پس از خاکسپاری کامل پیکر مرحوم شجریان در خاک توس (ششهر مشهد)،  برخی از همسایه آهنگ نیز پیش از همایون شجریان ( پسر مرحوم شجریان استاد آواز ) در این مراسم سخنرانی کردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حرف های تازه هنرمندان درباره موسیقی کرال

ی مهر 20 , 1399
یکی از هنرمندان بخش موسیقی کشورمان با نام مینا جعفری در گفتگویی در مورد آماده سازی پروژه جدید در بخش موسیقی کرال گفت: بعد از سال های متوالی که در گروه‌های متفاوتی مانند آنسامبل آوازی تهران با رهبری میلاد عمرانلو در حوزه کُر ، اکیپ کر تالار وحدت با رهبری […]
موسیقی کرال ایرانی