فرزاد دانشمند از اثرات کرونا بر موسیقی می گوید

فرزاد دانشمند از اثرات کرونا بر موسیقی می گوید
فرزاد دانشمند ( رییس کانون نوازندگان کلاسیک ) خاطرنشان کرد : متولیان فرهنگ وتمدن و هنر به جبران روزهای از دست رفته حمایت تمامی جانبه را از هنرمندان میدان آهنگ دریغ نکنند .
فرزاد دانشمند ; رییس هیئت مدیره کانون نوازندگان کلاسیک در امر موقعیت فعالان آوا کلاسیک در دوران شیوع کرونا خاطرنشان کرد : موزیسین ها در یک سری سال اخیر با مشکلات و سکون اقتصادی شدیدی همراه بوده اند حال این توشه نوبت کرونا شده تا این صنعت را بیشتر مبتلا معضل نماید .

دانشمند خاطر نشان نمود : متاسفانه تورم روبه رویش درکشور سبب نگرانی بخش اعظمی ازنوازندگان شده و چالش‌های متعددی را براین قشر شکننده وارد میکند . کرونا اقتصاد هنر را بلعیده است و درین ارتباط هنرمندان میدان آوا دوچندان متضرر گردیده اند به این دلیل که که‌این چالش در پایان سال و در نقطع ی عطف عمل های اقتصادی آوا چهره بخشید .

او بیان کرد : در بالا تصور می‌کردم این چالش گذرا است , ولی متاسفانه قرنطینه و در منزل ماندن صرفا استدلال جدا شیوع بیماری کرونا اعلام شوید به این ترتیب تعطیلی عمل های آهنگ ادامه دار شد .

رییس هیئت مدیره کانون نوازندگان کلاسیک خاطر نشان نمود : هنرمندان میدان آهنگ عمدتا از دو روش ارتزاق می نمایند درس دادن و اجرا که با شیوع کرونا نیز دانش سرا ها تعطیل شد و نیز کنسرت ها کنسل شوید . اکنون زمان آن رسیده که متولیان تمدن و هنر به جبران روزهای از دست رفته حمایت تمامی جانبه را از هنرمندان میدان آهنگ دریغ نکنند .

دانشمند نقش منزل آهنگ در حمایت از هنرمندان آوا را فراوان پر رنگ دانست و خاطر نشان کرد : منزل آهنگ با ادراک گرفتاری های هنرمندان همواره در همت بوده تا بتواند گرهی از مشکلات این قشر بگشاید .

این استاد پیشکسوت گیتار کلاسیک درمورد روش درس دادن به صورت آنلاین اذعان کرد : اینجانب با دقت به شناختی که نسبت به فضای مجازی دارم در صورتی‌که که ذیل ساخت وب مشکلی نداشته باشد از درس دادن آنلاین مضاعف استقبال میکنم چون موجب صرفه جویی در وقت وهزینه های رفت وآمد و همینطور کاهش ازدحام خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قطعات موسیقی ایرانی جواز پخش گرفتند

ج اردیبهشت 26 , 1399
قطعات موسیقی ایرانی جواز پخش گرفتند ۴۰ قطعه آوا از اثر ها ایجاد شده در مرکزها استانی صدا و سیما جواز پخش از شبکه های سراسری را اخذ کردند . در یک ماه اخیر , ۴۸ قطعه آهنگ در مرکز ها استانی صدا و سیما ایجاد شده که ۴۰ قطعه از آن جواز پخش از شبکه‎های سراسری را اخذ کرده‎اند . این ۴۸ قطعه با موضوعات و در قالب‎های متعدد بوسیله واحد شعر و آهنگ مرکز ها استانی رسانه ملی ساخت شده‌است . بر این اصول و از ۴۸ قطعه تصویب شده , ۴۰ تیتر غالب به گرفتن مجوز پخش […]