فستیوال آهنگ کمانچه انلاین اجرا می شود

فستیوال آهنگ کمانچه انلاین اجرا می شود
فستیوال آنلاین کمانچه «Aler Kamancha در گستره‌ی بین‌المللی برگزار شده و اردشیر کامکار , علی‌اکبر شکا‌رچی , ارسلان حضرتی , محسن قربانی , سامر حبیبی و حسام اینانلو تحت عنوان داور در کنار دیگر اساتید بین‌المللی حضور خواهند داشت .

عده ای از نوازندگان و اساتید پر رنگ سازهای هم‌خانوادۀ کمانچه در گسترۀ آوا بین‌المللی , مبادرت به برگزاری یک جشنواره بین‌المللی کمانچه‌نوازی به عنوان «Aler Kamancha» کرده‌اند که از در بین موزیسین‌های اهل ایران , علی‌اکبر شکا‌رچی , اردشیر کامکار , ارسلان حضرتی , محسن قربانی , سامر حبیبی و حسام اینانلو تحت عنوان داور در کنار دیگر اساتید بین‌المللی حضور خواهند داشت .

در بیانیۀ هیئت برگزاری این روی داد فراهم است :
«موسیقی فقط شیوه گریزو فرار است , بی آنکه منزل را ترک کنی , موسیقیدانان و نوازندگان سازهای هم‌خانوادۀ کمانچه در سراسر عالم :

در حال حاضر که اپیدمی بیماری کُرونا , سالم و امنیت زیستن را به خطر انداخته و جان بخش اعظمی از مردمان دنیا را در ناباوری گرفته است ; و چنانچه اقتصاد جهانی به شدت در گیر معضل و دگرگونی شده و اکثری از توده‌های مردمان با تحمل ضرر مالی زیاد حتی‌د‌ر تهیه و تنظیم مواد غذایی برای خانوادۀ خویش ناتوان مانده‌اند و همینطور در شرایطی‌که فعالیت و معاش جمعی در حالت تنهایی , به صورت قرنطینه انجام می‌شود! انسانِ دارنده حس و عاطفه , و انسانِ دارنده روحیۀ جمعی , در کناره گیری به شدت مصدوم و مبتلا بحران‌های روحی و خل وچل گوناگونی شده است .

با کارایی و دعوتAler Kamancha ما موسیقیدانان و نوازندگان سازهای هم‌خانوادۀ کمانچه از کشورهای متعدد دنیا بر آن شده‌ایم , برای مرمت آرزو و شوق واشتیاق زیستن و همینطور تقویت روحیۀ ایستادگی و صبوری خانواده‌ها و نوازندگان سازهای هم‌خانوادۀ کمانچۀ عالم , جشنواره آوا آنلاین برگزار نماییم .

ما اطمینان داریم :

ارتعاشات مهر و شفقت , همدلی و همدردی و آهنگ آمیخته با شور و شوق واشتیاق , حالت و انرژی امنی خواهد بود تا مردمان , این دورانِ تلخ‌تر از زهر را خوبتر پشت رمز بگذرانند .

اتحاد جهانی همۀ ملل با هر اندیشه , نژاد و مذهب در تمام عرصه‌ها یک ضرورت تاریخی شده است . هیچگاه تا به‌این میزان نیاز به : مهر و صلح و آشتی , همدلی و همکاری میان توده‌های مردمان , خویش را به‌این صورت عیان نکرده است . با‌یقین , برگزاری این جشنواره نیز , برآمده از چنین نیاز اجتماعی است . بیاییم مصمم باشیم نظیر بهارِ درختان که زمستانِ سیاه و سپید را پشت راز گذارده , مانند گل‌هایی که از دل سنگ بر آمده‌اند , پُر آرزو و پُر شوق واشتیاق به معاش ادامه دهیم .

ما اطمینان داریم :

با بسیج همگانی که در دنیا انجام شده و ترقی شگفت‌انگیزی که دانش طبی و میکروب‌شناسی نموده , دیر یا این که زود معالجه قطعی این بیماری نیز کشف خواهد شد .

ما هیئت داوران : ضمن ابراز تأسف و همدردی با کلیۀ افرادی که دوستان عزیز خویش را از دست داده‌اند ; همینطور ضمن ابراز خرسندی خویش از برپائی جشنواره بین‌المللی آهنگ آنلاین , از کلیۀ اشخاصی که در برپایی این تکان جمعی نقش داشته اند , زیاد سپاسگزاری می نماییم .

ما هیئت داوران : همه زحمات دوست و نیز پیشه عزیزمان : معلم ارسلان حضرتی را دوستانه ارج می‌نهیم . هیچ پاداشی را برای این مدرس بزرگ برتر از آن نمی‌دانیم که همۀ کمانچه‌نوازان در سراسر عالم با هر توانائی که دارا‌هستند , با شور و شوق واشتیاق به‌این جشنواره با شوکت بپیوندند .

بی‌تردید , حضور پرشور شما در‌این جشنواره آنلاین , یکی پُرخاطره‌ترین رویدادهای زندگی‌تان و یک کدام از اتفاقات افتخار آفرین و کار هنری و کمانچه‌نوازی‌تان خواهد بود .

سازتان کوک , دل‌تان کوک و اندیشه‌تان کوک باد .

هیئت داوران جشنواره آهنگ عبارتند از : علی‌اکبر شکار‌چی , اردشیر کامکار , عارف اسدالله‌اف , ارسلان حضرتی , گوکتوغ چلیک , حسام اینانلو , حسین یالچین , امامیار حسن‌اف , محسن قربانی , اوزان بیرجان , اوزگور چلیک , سـامر حـبـیـبی و اوغوراونور .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رستاک با منتخب قطعات به روی صحنه میرود

ی اردیبهشت 21 , 1399
رستاک با منتخب قطعات به روی صحنه میرود گروه آهنگ «رستاک» در یک اجرای آنلاین از سالن همبستگی امشب ( ۲۰ رادیبهشت‌ماه ) به روی صحنه میرود . در اجرای امشب تیم آوا رستاک به سرپرستی و نوازندگی سیامک سپهری و خوانندگی سیدبهزاد و سیدفرزاد مرادی , قطعات «بارون» ( لری ) , «رعنا» ( گیلکی ) , «هله مالی» ( بوشهری ) , «لاله لر» و «سوزله» ( کردی ) و «واسونک» ( شیرازی ) نواخته می شود . این اجرا به مناسبت هفته شیراز , از سمت شهرداری این شهر و بنیاد رودکی با همیاری تلویزیون تعاملی […]