محمد اصفهانی تک اهنگ«سرباز وطن» را منتشر کرد

دفتر آوا و نغمه اداره صدا و سیما و با ملازمت شبکه سوم سیما هم‌زمان با سالروز حماسه رها سازی خرمشهر تک آهنگ «سرباز وطن» را منتشر کرد .

در‌این قطعه عبدالجبار کاکایی نوا سرا , محمد اصفهانی آهنگساز و خواننده و محمدرضا عقیلی تهیه و تنظیم کننده مجموعه اجرایی را تشکیل میدهند . این اثر بعد از بی سروصدا تقریبا طولانی محمد اصفهانی و تمرکز وی روی اتمام پروژه ساخت آلبومش به سطح تکثیر رسیده است .

در یادداشت محمد اصفهانی به مناسبت این تک آهنگ آمده است :

«سال‌ها بود که هرگاه بخشی از آوا به یاد ماندنی مدرس فریدون شهبازیان را در گالری میعاد می‌شنیدم گرفتاری ایجاد این اثر که از ساخته‌های من است , گشوده در اینجانب زنده می شد . اما درپی اجرایی بودم با جبروت و در خور ; و این میسر نمی شد . تا دوستانی در شبکه سه که می خواهند بی هویت باشند به یاری‌ام شتافتند و هزینه‌های ساخت یک اثر ارکسترال را درین دوران وانفسای آهنگ و سرود متقبل شدند و موجبات تکثیر حرف براق عبدالجبار کاکایی که ممکن است حکایت اکثری از سرو قامتان این دوران باشد و آوا حماسی و زیبای محمدرضا عقیلی را آماده آوردند .

اکنون این اثر به سامان رسیده و آن را نثار می کنیم به کلیه سربازان وطن که برای این آب و خاک با یقین و علاقه , جان باختند از قبلی تا مدام و آنانکه از رمز آزادگی , اسارت معرکه دفاع را به جان خریدند و از آن‌ها کمتر خبری و یادی است … و عجبا که همواره حکایت آزادگان و آزادگی همین بوده است!! و بزرگان نیز گفته‌اند… ای مرغ سحر , علاقه ز پروانه بیاموز – کان سوخته را جان شد و نغمه نیامد – این مدعیان!! در طلبش بی خبرانند – کان را که خبرشد خبری گشوده نیامد . سوم خرداد ماه نود ونه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نواهایی که برای دفاع از فلسطین نواخته گردیده اند

ی خرداد 4 , 1399
چهل و 1 سال از نامگذاری نهایی آدینه ماه میمون رمضان به‌عنوان «روز قدس» از طرف امام راحل ( ره ) می‌گذرد . یک روز کاملاً مخصوصا و استراتژیک در جهت حمایت از حقوق و دستمزد رسمی مردمان فلسطین که به مناسبت آن کشور‌ایران و چندین متعددی از کشورهای اسلامی صحنه فریاد زدن آرمان آزادی قدس می شوند . اثرها هنری در‌این میدان یکی اصلی‌ترین شریان‌های تأثیرگذار حمایت از مردمان مظلوم فلسطین تلقی شده که خوشبختانه هنرمندان متعددی در کشور ایران و دنیا به خصوص در حوزه‌هایی زیرا آوا , کاریکاتور , بازی زنده و سینما اثر ها ماندگاری را در این باره خوی کرده‌اند ; اثراتی که گاه حتی‌د‌ر کارنامه […]