مهاجرت مانی رهنما و صبا راد قطعی است؟

مهاجرت مانی رهنما و صبا راد قطعی است؟

هفته قبل خبر مهاجرت مانی رهنما به کشور ترکیه در فضای مجازی دست به دست شد . خبری که تقریباً واقعی به نظر می سید . به دلیل آن که مانی رهنما و همسرش «صبا راد» طی دو سه ماه اخیر چند عکس در صفحات اینستاگرام خود در کشور ترکیه منتشر کرده بودند ولی اظهارنظر دقیقی درباره مهاجرت نداشتند . پیگیری ها در همان ساعت‌ها اول از طریق یکی دوستان نزدیک مانی رهنما برای گفتمان با او نتیجه‌ای نداشت اما برخی دیگر از اطرافیانش تأیید کردند که رهنما و همسرش حدوداً چهار ماه پیش عازم ترکیه شدند و بعید است به این زودی به کشور برگردند .

از زمان اعلام خبر مهاجرت این خواننده با سابقه گمانه‌زنی‌های زیادی درباره وی شکل گرفت که آیا سفر آنان بی‌بازگشت است یا باز هم مانی رهنما را در کشور ایران خواهیم دید؟ مانی رهنما چند روز قبل ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود منتشر و به نوعی اعلام کرد که قصد بازگشت به ایران در مقاطعی برای مدیریت آموزشگاهش یا این که اجراها و پروژه‌هایش را دارد . او دلیل رفتن خویش و همسرش به ترکیه را نیز مشکلات آلودگی هوای تهران اعلام کرد . مانی رهنما در بخشی از آن ویدیو اظهار کرد : «به دلیل آلودگی بیش از حد هوای تهران , ما جایی در شمال کشور داشتیم که معمولاً به آنجا سفر می‌کردیم . برای این که کار ما صدا و صوت است تا کمتر آسیب ببیند . گاهی در جاده شمال زیبای کشورمان , ده تا دوازده ساعت گیر می‌کردیم . من به فرصت‌های جدیدتر و بهتر تامل کردم و اعتقاد دارم که انسان یک بار به دنیا میاید و باید زندگیش کمال استفاده را نماید . »

وی همینطور پیرو اعلام کرد

: «من هیچ کجا اعلام نکرده‌ام که مهاجرت کرده‌ام و دیگر به کشور برنمی‌گردم . ما در خدمت کشور عزیزمان کشور ایران هستیم . اینجا در ترکیه , خیلی از جوان‌های ما به مسابقات آواز می آیند . من در اینجا دفتر و استودیویی را راه انداخته‌ام اما متأسفانه چند ماه است که در قرنطینه هستیم . »

بعد از انتشار این ویدیو , صبا راد در دو پست ادامه دار قصه مهاجرت خودش و همسرش مانی رهنما را تشریح کرد . وی در بخشی از آن پست‌ها اعلام کرد که خانه خود را فروخته‌اند و راهی مملکت ترکیه شده‌اند . ولی صبا راد هم به گونه دیگری تأکید داشت که‌این سفر بدون بازگشت نیست . پست‌های صبا راد و روایت قصه مهاجرت او و همسرش هنوز ادامه دارد . اما پیش از نشر این پست‌ها از سوی او , ویدیویی در فضای مجازی از نوازندگی مانی رهنما و خوانندگی صبا راد منتشر شد . ویدیویی که بازتاب‌های گوناگونی داشت و بعضی نیز آن را به بحث کوچ این زوج هنرمند مرتبط کردند .

ولی شواهد چند وقت اخیر نشان میدهد که بعید است مانی رهنما دوباره مثل قبلی , فعالیت‌های خودش را در ایران متمرکز نماید . چرا که به گفته خودش با دقت به راه‌اندازی دفتر و استودیو در مرز و بوم ترکیه و ناملایماتی که وی هم نظیر اغلب خواننده‌های هم نسل خود در سال‌های اخیر دیده است و در مواردی نیز به آن شاکی بود , مدیریت آموزشگاه یا صرفاً ایجاد یکسری اثرها نمی‌تواند بهانه‌ای برای بازگشت او به کشور باشد .

تجربه سفر هنرمندان موسیقی کشور ایران طی سال‌های گذشته نیز ثابت کرده است که شاید در بعضا موارد گاهی سفرهای کوتاهی به کشور ایران داشته باشند . البته اکثر هنرمندان آهنگ زمانی از ایران بار سفر بسته‌اند دیگر همه فعالیت‌های خود را در کشور دیگری دنبال کرده‌اند . در‌این بین بعضی موفق بوده‌اند و توانسته‌اند اسم و رسمی برای خود دست و پا کنند و بعضی نیز شکست خورده‌اند .

حال باید دید در روزهای آتی چه اظهارنظرهای دیگری از سوی این خواننده باسابقه در رابطه مهاجرتش مطرح میشود و چه زمانی جزئیات دقیق این مسئله را تشریح می نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

محسن چاوشی 44زندانی محکوم به اعدام را نجات داد!

س مرداد 7 , 1399
محسن چاوشی 44زندانی محکوم به اعدام را نجات داد! میلاد که فیلم مستند داستانی «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر و خوشدست باعث شد مورد بخشش قرار گیرد و اعدام نشود در رابطه گلریزان آزادی و تأمین دیه یک محکوم به اعدام توسط محسن چاوشی […]
محسن چاوشی