موسیقی ایران و اتریش برای تقدیر از کادر درمان منتشر شد

رویداد موسیقی ایران و اتریش برای تقدیر از کادر درمان منتشر شد

ویژه برنامه «رویداد موسیقایی ایران و اتریش» جمعه هفدهم مرداد به میزبانی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در قالب یک کنسرت آنلاین در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد .

در اولِ این برنامه که با حضور «سرور بختی»

– رییس موسسه فرهنگی اکو – همراه بود , بعد از اجرای زنده آهنگ ایران و اتریش به وسیله هنرمندان جمهوری اسلامی ایران و اتریش , کلیپی از صحبت‌های «اشتفان شولتس» سفیر کشور اتریش , «عباد رضا اسلامی کولایی» رییس فرهنگسرای نیاوران , «الکساندر ریگر» رایزن فرهنگی و رئیس انجمن فرهنگس سفارت اتریش در جمهوری اسلامی ایران , «پدارم سلطانی» رییس اتاق بازرگانی مشترک کشور‌ایران و اتریش , «علی رضا ناظم الرعایا» نایب رییس اتاق بازرگانی کشور‌ایران و اتریش پخش شد .

اشتفان شولتس سفیر کشور اتریش با اشاره بدین مقاله که کشور اتریش ارتباط خیلی ویژه و خاصی با کشور ایران داراست بیان کرد : «نظیر چنین پیوندی در بین دو ملت کشور ایران و اتریش را کم کم می توان در بین دیگر ملت‌ها رویت کرد . ما بیشتراز ۷۰۰ سال ارتباط ها مجموعه مستند , بیشتراز ۵۰۰ سال شرکت کردن و ۱۶۰ سال رابطه ها دیپلماسی داریم . این دستور چارچوبی را برای به‌وجود آوردن ارتباط ها مبتنی بر اعتماد میان دو کشور بوجود میاورد . به هر حال کادر درمان با زحمات فرابشری خویش جان انسان‌ها را نجات می دهند و متاسفانه خیلی از این پزشکان و پرستارها جان خویش را هم در این راه از دست دادند . امشب به یاد آنها این برنامه اجرا می شود . »

پدارم سلطانی رییس اتاق مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و اتریش نیز در سخنانی با ذکر این مطلب که جهان روزهای دشوار و دشواری را می گذراند , خاطرنشان کرد : «کارگروه فرهنگی اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در یک اقدام نوآورانه این روی داد را به کادر درمان در ایران و سراسر جهان تقدیم می نماید . »

موسیقی ایران و اتریش

«حسام ساختیان‌چی» تهیه کننده و کارگردان روی داد موسیقیایی جمهوری اسلامی ایران و اتریش هم در برنامه اعلام کرد :

«بسیار خوشحالم که به عنوان یک کارآفرین در حوزه موسیقی توانستم عده ای از هنرمندان ایرانی و بین‌المللی , همراه با یک مجموعه اجرای حرفه‌ای را کنار هم جمع کنم تا شاهد برگزاری اتفاق افتاد موسیقی مشترک بین ۲ جمهوری اسلامی ایران و اتریش در زمان کم شدن اجراهای آوا به واسطه بیماری منحوس کووید ۱۹ باشیم تا از سویی نیز هنرمندان نامی کشور آرزو به روزهای روشن داشته باشند و دیگر آنکه بتوانیم زحمات عزیران کادر درمان را اندکی جبران کنیم . »
وی در پایان صحبت‌هایش از نائب رئیس هنری وزرات فرهنگ وتمدن و موعظه اسلامی , عباد رضا اسلامی کولایی رییس فرهنگسرای نیاوران وعلی رضا ناظم الرعایا نایب رییس اتاق بازرگانی کشور‌ایران و به خاطر حمایت و شرکت کردن در برگزاری این اتفاق افتاد آوا سپاس و سپاس کرد .
عبادرضا اسلامی رییس فرهنگسرای نیاوران هم در سخن هایی با ذکر این مقاله که بعد از تاسیس فرهنگستان خاور شناسی در وین و مدتی بعد از آن خیس تاسیس دارالفنون در کشور ایران تبادلات علمی , فرهنگی و آموزشی در بین اتریش و کشور ایران بسیار جدی تر از مدام دنبال شد اظهار کرد : «ارتباطات فرهنگی و هنری میان 2 ملت ایران و اتریش سابقه دار و بلند برهه زمانی است . »
علیرضا ناظم الرعایا نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک کشور‌ایران و اتریش و مهرداد ابراهیمی مدیرعامل شرکت توسعه نیروگاهی دیزلی پارسیان حامی و اسپانسر این برنامه هم در صحبت های غیروابسته با سپاس از فریم معالجه سراسردنیا , این کنسرت را هدیه‌ای به همه کادر درمان ایران و دنیا عنوان کردند .
در پایان این برنامه هم از سمت اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش ازعباد رضا اسلامی کولایی رییس فرهنگسرای نیاوران به خاطر حمایت و شرکت کردن در برگزاری این برنامه با اهدای لوح قدردانی تقدیر و تشکر به عمل آمد .
در‌این برنامه قطعه سرناد اثر فرانتس شوبرت , قطعه قدردانی که تلفیقی از موومان «لاکریموزا» از قطعه رکوییم موتسارت و قطعه «دو سه شبه» استاد بزرگ لشگری بود و هم در پایان قطعه «ایران ما» که از تلفیق دستگاه همایون – اصفهان , موسیقی فولکلوریک جنوبی و موسیقی فولک و اصیل بختیاری بود برای حضار اجرا شد .

روشنایی فضلی رهبر و تهیه کننده , سیامک کریم پور سرپرست موسیقی تیم جمهوری اسلامی ایران , بامداد خوش قدمی سرپرست آهنگ گروه و علی ضرابی ( ترومپت ) , ماکان خلق و خوی نژاد ( ویلن سل ) , سروش همگانی ( درامز ) , بصیر اکبری ( گیتار ) , داوید گروبر ( ساکسفون آلتو ) و آنتون پرتلر ( ساکسفون تنور ) نوازندگان برنامه رویداد موسیقایی کشور‌ایران و اتریش بودند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سهراب محمدی اسطوره خراسان شمالی درگذشت

پ مرداد 23 , 1399
سهراب محمدی اسطوره خراسان شمالی درگذشت هوشنگ جاوید از پژوهشگران و مدرسان موسیقی کشورمان با نشر مطلبی در فضای مجازی از درگذشت سهراب محمدی یکی از اصلی‌ترین «بخشی‌های کرمانج شمال خراسان» خبر بخشید . در یادداشت هوشنگ جاوید آمده است : «در کمال ناباوری , روز جاری صبح آخرین هنرمند […]
سهراب محمدی