نوازنده ای که از 15 سالگی بر روی صحنه رفت

نوازنده ای که از 15 سالگی بر روی صحنه رفت
اشکان پورفرخی : علی یاسینی فقط خواننده نیست/ آوا را با ساز دف استارت کردم

اشکان پورفرخی در رابطه همیاری با ارکستر علی یاسینی تحت عنوان نوازنده سازهای کوبه‌ای اعلام‌کرد :

علی یاسینی تنها یک خواننده نیست , بلکه مضاعف موزیسین خوب و نوازنده دوچندان عالی ساز گیتار و پیانو است .
اشکان پورفرخی نوازنده سازهای کوبه ای است و در مورد آهنگ پاپ‌ با خوانندگانی زیرا مهدی مقدم , حمید پشتوانه , علیرضا طلیسچی , هژیر مهر افروز , آرزو حاجیلی و حمید هیراد همیاری نموده است . وی هم‌اکنون با علی یاسینی خواننده برنا کشورمان همیاری دارااست .

با این نوزانده گفتگویی در زمینه‌ی کار هایش داشته ایم او در بالا در مورد پدرش اعلام کرد :

بابا اینجانب قبلی از انقلاب خواننده آوا سنتی بوده و در ارکستر رادیو و ارکستر ملی با بزرگان آن دوران همچون علی تجویدی مجید با مسئولیت مدرس وزیری و … همیاری داشته است .

او با اعلام این‌که آهنگ را به صورت بدون شوخی از سال ۱۳۸۱ با ساز دف استارت کرده , اظهار کرد : از متدهای مدرس بیژن کامکار و مسعود حبیبی سود کرده ام و با این ساز همیاری هایی با مجموعه هایی همچون مجموعه لیان به سرپرستی محسن شریفیان تیم تنبور نوازان ژنور , تیم تخت جمشید با تهیه و تنظیم پدرام درخشانی و خوانندگی مدرس بیژن کامکار و رهبری مسعود حبیبی , تیم وکاپلا به سرپرستی تولد عمرانلو مجموعه به جا مانده و … . کار داشتم و ضبط های متمایز رو نیز انجام دادم .

پور فرخی خاطر نشان نمود : در سال ١٣٨۴ استارت به یادگرفتن لاتین پرکاشن کرده ام و در این مسیر همایون نصیری همچون اخوی و استادم تاکنون در این جهت به اینجانب یاری کرده و خیلی خوشحالم که آهنگ و ساز کوبه ای را با آوا و ریتم های بی نیاز اهل ایران آغاز کردم .

این نوازنده با اشاره به این‌که هیچ گاه خویش را محدود به سبک خاصی از آهنگ نکرده است , ذکر کرد :
مدام دوست داشتم یک نوازنده کوبه ای باشم خیر تنها نوازنده دف یا این که خانواده پرکاشن .

اشکان پورفرخی بیش تر کرد : ریتمها و آهنگ کشور ایران خیلی بی نیاز است و به نظر‌ اینجانب یک نوازنده ساز کوبه ای خیلی عالی است که ریتمها و آوا کشورمان رو بشناسد , هر مکان جمهوری اسلامی ایران برای خویش حرفی برای اعلام کردن دارااست . ریتم ها و آوا استانهای جنوبی که شهر به شهر یا این که خوب تر است بیان کنم محله به محله حرفی برای بیان کردن داراست مثل بندر عباس , خوزستان , بوشهر , گیلان , مازندران , کردستان , لرستان , خراسان و … . ما پر‌از گنجینه هستیم البته متاسفانه خیلی زمان ها قدر آهنگ فولکلور خودمان را نمی دانیم .

این نوازنده به دنبال بیان کرد : اینجانب مدام دوست داشتم یک پکیج بدون نقص در نوازندگی باشم . هیچ وقت دوست نداشتم خودم را محدود به یک سبک آوا کنم و هنوز نیز در درحال حاضر یادگرفتن پژوهش و تحقیق هستم .

او در مورد اولی اجرای صحنه ای خویش اظهار کرد :

١۵ تندرست بود که در یک اجرای ارگانی در وزارت سرزمین روی صحنه رفتم .
پورفرخی در باب ساز پرکاشن توضیح بخشید : پرکاشن در گویش فی مابین المللی آهنگ در معنای ساز کوبه ای است . هنگامی به فردی پرکاشنیست میگوییم یعنی آن فرد نوازنده سازهای کوبه ای است برای مثال تمبک نیز یک جور پرکاشن است در نوع پرشین پرکاشن و نوازنده اش تمبک پلیر نامیده می شود همینطور کونگا یک جور پرکاشن در گونه لاتین پرکاشن است و به نوازنده اش کونگا پلیر می گویند .

شکان پورفرخی نوازنده پرکاشن راجع به همکاریِ دو ساله خویش با آرزو حاجیلی خاطرنشان کرد : یکی شایسته ترین دوران عمل اینجانب بدون شک در طول همیاری با مجموعه حاجیلیتو بوده
که درین زمان خیلی تجربه به دست آوردم , یاد گرفتم و تورهای کنسرت متفاوتی رو همراه با این تیم سپری کردم که خاطراتش مدام برام شادی بخش خواهد بود .
کماکان با آرزو حاجیلی دوستیمان ادامه دارااست و برای خودش و مجموعه بی نظیرش آرزوی بهترینها و موفقیت های روز افزون را دارم .

وی راجع به همیاری درحال حاضر حاضرش با علی یاسینی خاطرنشان کرد : نخستین از تمامی عالی است بدانید علی یاسینی فقط تنها خواننده نیست , ایشان مضاعف موزیسین خوب و نوازنده زیاد عالی ساز گیتار و پیانو میباشند و به عبارتی مدل که می‌دانید آهنگسازی و نوا تمام کارهایش را نیز خودش ساخته است . علی یاسینی همینطور تهیه کننده فوق العاده ای است و فعالیت کردن در کنار خواننده ای که موزیسین خیر نیز میباشد خیلی شادی بخش است .

اشکان پورفرخی بیش تر کرد : نکته قابل توجه خیس , ماهر بودن اعضای ارکستر مجموعه علی یاسینی است که به جز اینجانب همه جزء شایسته ترین ها می‌باشند و این هم از مواقعی است که سبب ساز لذت هرچه بیشتر همنوازی با این تیم می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گروه راشن از دل دیوانه خواند

ی فروردین 10 , 1399
گروه راشن ; از دل دیوانه خواند : «دل دیوونه» نو ترین تک آهنگ مجموعه راشن به خوانندگی میثاق بارونی و علی سیاوش پوری منتشر شد . تیم راشن که آخرها فصل‌پاییز قطعه «فایز» را منتشر کرد که با استقبال مخاطبان این مجموعه آوا مواجه شد , نو ترین اثر خویش با اسم «دل دیوونه» را با ترانه‌ای از سینا تاجدینی و تهیه محسن جعفری به نشر رساند . در‌این قطعه که به تهیه‌کنندگی حبیب روشن روان با جواز محل کار آوا وزارت تمدن و ارشادوراهنمایی اسلامی در دست مخاطبان قرارگرفته ; هادی جداری تحت عنوان نوازنده ساکسیفون حضور […]