پدر آهنگ لهستان در اثر کرونا درگذشت

پدر آهنگ لهستان در اثر کرونا درگذشت
این آهنگساز پررنگ در ۸۶ سالگی و بعد از یک بیماری طولانی صبح روز جاری جان شکست .

او متولد لهستان و از چهره‌های نمادین آوا معاصر محسوب می شد و آفریننده آهنگ فیلم‌های مهمی زیرا «جن‌گیر» ویلیام فردکین , «درخشش» استنلی کوبریک و «از ته دل وحشی» دیوید لینچ بود .

وی از چهره‌های آوانگارد اوایل ده سال ۱۹۶۰ میلادی و صدایی آزادیخواه در ورای تمامی سنت‌ها بود و وقتی که صرفا ۲۶ سال داشت اعتنا جهانی را معطوف خویش ساخت . او از آن زمان تا کنون چهار اپرا , هشت سمفونی و تعدادی آهنگ کرال و کنسرتو اخلاق کرد و تعدادی جایزه اخذ کرد که چهار جایزه گرمی از جمله آنان بود . جایزه ویژه یونسکو برای «مرثیه قربانی‌های هیروشیما» هم از سایر جوایز او بود که پندرسکی این اثر را در سال ۱۹۶۰ و برای اجرا با ۵۲ ساز زهی متن بود . جایزه ویژه برای یک قدمت عمل هنری , درکنار اخذ بیست دکترای افتخاری از مهم ترین دانشگاه‌ها و مرکز ها علمی عالم از سایر افتخارهای او بود . وی فقط سال ۲۰۱۷ دو جایزه موفقیت که یک کدام از آن‌ها جایزه گرمی برای شایسته ترین اجرای کرال بود .

وزیر فرهنگ وتمدن لهستان در حالی‌که پندرسکی را یک کدام از مطرح ترین موسیقی‌دانان لهستان خواند , از درگذشت او تحت عنوان خسرانی جبران‌ناپذیر یاد کرد .

دختر این آهنگساز با اعلام خبر درگذشت او خاطر نشان کرد که او برای ابتلاء به بیماری کرونا تست شد البته آزمایش او منفی بود و وی از عارضه ها ناشی از بیمارهای پیشین خویش جان شکست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارتباط کیتی پری و اورلاندو بلوم به کجا رسید

د اردیبهشت 8 , 1399
ارتباط کیتی پری و اورلاندو بلوم به کجا رسید بعد از ۳ سال رابطه‌ی ناپایدار و در غایت توصیه تزویج در طول روز ولنتاین , مراسم عروسی خویش را به تعویق انداخته‌اند . این زوج که ماه دسامبر را برای مراسم عروسی خویش در لحاظ گرفته بودند , هم اکنون این مورخ را تغییر‌و تحول داده و برنامه‌ی دو مراسم جدا را ریخته‌اند ; ولی حتمی نیست نگران جدایی‌شان باشید , زیرا همان گونه که منبعی فردی به مجله‌ی Us گفته است , این دو «از دو دلداده نیز فراترند» . مسیری […]