پرواز همای؛ در شبکه ی 4

پرواز همای در شبکه ی چهار
در پی حضور «پرواز همای» در برنامه «شب موسیقی» شبکه چهار رئیس تیم ادب و هنر این شبکه توضیحاتی ارائه اعطا کرد که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است .

نوشته بی نقص یادداشت امین نوروزی , مدیریت تیم ادب و هنر شبکه چهار سیما , به شرح تحت است :

«باسمه بزرگ شأنه العزیز

بینندگان گرامی و مخاطبان عزیز شبکه چهار , آگاهند که برنامه فاخر شب‌های هنر از آغاز تا کنون با صدها ساعت پخش زنده برنامه در سال‌های ۹۷ و ۹۸ با حضور هنرمندان فرهیخته میهن توانسته محتوای سزاوار مردمان فرهنگ‌پرور و هنردوست کشور ایران زمین و درخور این شبکه با مخاطبان یگانه را ایجاد نماید . مجله‌ای با موضوعات آهنگ , نمایش زنده , سینما , کتاب , معماری و ماجرا که در تلویزیون کم‌سابقه و در بعضی مورد ها بی‌سابقه بوده است .

در برنامه اخیر این شرکت که به مناسبت فرارسیدن سال جدید شمسی از هنرمند کشورمان آقای پرواز همای برای شب آهنگ با قضیه نوروزخوانی دعوت شده بود , اثرها متنوعی پخش شد و سخنان و ایده ها جالبی مطرح شد , چه این که او از خوا‌نندگان هنرشناس و ایران‌دوست است و آثارش از دید مضمون ها و شیوه اجرا در دسته خویش بدیع است . اثر «گمنام» او که در رثای شهدای گمنام غواص اجرا شده یکی‌از ماندگارترین امور و نماد یقین و التزام وی به آرمان‌های انقلابی کشور‌ایران و شهدای عزیز اسلام است .

متاسفانه در دقایقی کوتاه از برنامه زنده , این هنرمند به قرائت آوازی پرداخت که از لحاظ معنایی احساس یأس را به مردمان منتقل کرد و از حیث ادبی هم قابل مناقشه بود و می‌توان آن را به اکانت ذوق خواننده یا این که اثرپذیری از وضعیت بحرانی کنونی گذاشت ; اکنون آن‌که روز جاری مردمان به آرزو بیشتراز مرثیه نیاز دارا‌هستند و وظیفه اجتماعی هنرمند اقتضا می نماید انتقادات را به گونه‌ای مطرح نماید که یأس جای آرزو به آتی را نگیرد .

از این‌رو بی آن‌که چنین رخدادی توجیه یا این که انکار شود , از خطای رفته در برنامه زنده پوزش طلبی می گردد . امید داریم به تفسیر حضرت محافظ که فرمود :

مسن ما اذعان کرد نادرست بر مداد صنع نرفت / آفرین بر لحاظ منزه خطاپوشش باد

حسن ظن و خطاپوشی مخاطبان گرانمایه مشتمل بر اکنون شود و موفقیت تصحیح نقدهای دلسوزانه قسمت .
چنین باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فستیوال گلاستنبری به تعویق افتاد

ش فروردین 9 , 1399
فستیوال موسیقی گلاستنبری به عقب افتاد ستیوال آهنگ گلاستنبری در بریتانیا که از مهم ترین رخدادهای آهنگ در عالم است , به دلیل‌ شیوع کرونا در بریتانیا کنسل شد . ‏قرار بود این جشنواره در ماه ژوئن برگزار شود . فستیوال هنرهای اجرایی گلاستنبری که بیشتر با اسم گلاستونبری یا این که گلاستو خوانده میگردد , بزرگ‌ترین فستیوال سوای سقف و هوای آزاد و هنرهای اجرایی دنیا است که به صورت هر ساله در انگلستان برپا می گردد . گلاستنبری بیشتر برای اجراهای موسیقی‌اش پر اسم و رسم است ; ولی درین فستیوال هنرهای اجرایی دیگر هم به نمایش درمی‌آید . فستیوال گلاستونبری پذیرای بخش اعظمی از گروه‌ها […]