پرویز پرستویی و سالار عقیلی هم خوانی می نمایند

پرویز پرستویی و سالار عقیلی هم خوانی می نمایند
قطعه یاروهمدم اثر مشترک سالار عقیلی , فاضل جمشیدی با دکلمه پرویز پرستویی و تهیه و تنظیم ارکستر محسن غلامی در دست مخاطبان قرار گرفت .

محسن غلامی که پیشتر طی همیاری با فاضل جمشیدی قطعه «نوروز حیرانی» را منتشر کرده بود , در رابطه قطعه «همدم» با ملودی فاضل جمشیدی و شعر علیرضا بهرامی اعلام کرد : در تهیه و تنظیم این قطعه از سازهای تار و دوتارباس , سه‌تار , سنتور و تنبک , همینطور ارکستر زهی ( سمپل ) مصرف شده شده‌است .

محسن غلامی خاطر نشان کرد : قطعه «همدم» ابتدا با مقدمه و اورتور ساخته خودم استارت می گردد و آنگاه با دکلمه آقای پرویز پرستویی بر روی بیت‌هایی از مولانا , ادامه پیدا می نماید .

این نوازنده و استاد سنتور خاطرنشان کرد : قطعه «همدم» بعد با سرود شور ( با صدای سالار عقیلی ) که مقدمه‌ای بر تصنیف است , ادامه پیدا مینماید و بعد از آن , تصنیف با صدای فاضل جمشیدی و آقای پرستویی آغاز میگردد .

غلامی در توضیحات بیشتر اذعان کرد : در نصیب نقط ی اوج تصنیف هم سالار عقیلی به حادثه پرویز پرستویی و فاضل جمشیدی باهم به صورت سوال و پاسخ هم‌خوانی می‌نمایند .

محسن غلامی در رابطه چگونگی ساخت تصنیف «همدم» در روزهای چالش کرونا , خاطرنشان کرد : همیاری هنرمندان عزیز همکار که هر مورد این روز ها در گوشه‌ای ازین سرزمین میباشند , سبب ساز شد این قطعه به سرنوشت رسد و حالا دراختیار مخاطبان قرار گیرد .

غلامی در رابطه دست اندرکاران این اثر اعلام کرد : هنرمندان عالی و خوش‌نام از جمله پرویز پرستویی , سالار عقیلی و فاضل جمشیدی در کمتر از یک نیم روز پیروز به ضبط و موجب شدند یک یادگاری عالی و گران بها را درین روزهای طاقت فرسا به جا بگذاریم .

اسرافیل شیرچی , خوشنویسی کاور قطعه «همدم» را به عهده داشته و پباده سازی پوستر را هم حمید حسین‌پور انجام داده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

محسن چاوشی مولانای جدید یا شاعری بدیع؟

ش اردیبهشت 6 , 1399
محسن چاوشی مولانای جدید یا شاعری بدیع؟ محسن چاوشی در حین دوران فعالیتش تاکنون یکسری نوا که بوسیله خودش سروده شده را خوانده است و در تمام این برهه زمانی کمتر بحثی راجع به ترانه‌های وی وجود داشته , البته این خواننده در یکی دو سال اخیر سراغ سرودن شعر سفید رفته و اخیراً نیز تجربیاتی در موضوع غزل‌سرایی داشته که‌این تجربیات با نشر دو تک آهنگ تازه وی واکنش‌هایی را به همراه داشته است . ( شرح الف ( و ( وی ( اسم دو قطعه نو محسن چاوشی است که در روزهای اخیر بعضا از منتقدان و روزنامه‌نگاران […]