گرد اوری اواهای مذهبی ماه رمضان

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران بر لزوم شناسایی نواهای آئینی ماه مبارک رمضان و تهیه مستندات برای ثبت آنها در فهرست میراث معنوی تاکید کرد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، پرهام جانفشان گفت: از معاونت میراث فرهنگی استان تهران خواسته شده است با همکاری فرمانداری‌ها، دهیاران و انجمن‌های مردمی اقدام به شناسایی نواهای آئینی ماه مبارک رمضان در سطح استان تهران کند و پس از تهیه مستندات اقدام به ثبت این میراث معنوی بسیار ارزشمند در فهرست اثار ملی کند.

پرهام جانفشان با بیان اینکه تنوع فرهنگی ایران موجب شده است هر منطقه از این سرزمین نواهای آئینی و مذهبی خاص این ماه مبارک را برای خود داشته باشند افزود: بی‌تردید نواهای ماندگاری در سحرخوانی، موقع افطار و مراسم شب‌های قدر در سطح استان تهران وجود دارد که برای حفظ و احیای آن ابتدا نیازمند شناسایی آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هفتمین فستیوال تکنوازی دف

ی اردیبهشت 7 , 1399
هفتمین فستیوال تکنوازی دف اسامی هیات داوران هفتمی فستیوال تکنوازی دف عبارت است از : «سید علاءالدین یاسینی , منصور مرادی , حسین رضایی‌نیا , فربد یداللهی , رضا دربندی , محسن طاهرزاده , ذکریا یوسفی» شهاب قاسمی , حامد علیپور , روزبه زرعی , قسم سیمانی , آسو نادری , عسل ملک‌زاده , زانیار حسامی , مختار زندسلیمی , افشین خلج و بهروز قهاری نیزهیات گزینش اثر ها برای کمپانی در فستیوال می باشند . علاقمندان به کمپانی در‌این عصر از فستیوال تکنوازی دف می توانند اثر ها خویش را در قالب فایلی یک دقیقه‌ای ضبط کرده و حداکثر تا مورخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ بدین شماره ۰۹۲۱۲۲۸۵۲۸۵ ( از روش واتس […]